Stomatologia Estetyczna Warszawa

Piękny uśmiech od wielu lat traktowany jest jako wizytówka a także od kilku jako oznaka statusu społecznego ( trend wzmocniony poprzez wzrost popularności mediów społecznościowych )

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii obejmująca zabiegi, których celem jest poprawa estetyki uzębienia. 


Dzięki niej możemy znacząco polepszyć nasz wygląd. Tysiące pacjentów po korekcie dentystycznej ich uśmiechu uznało, iż było to najbardziej transformujące doświadczenie ich życia, które znacznie zmieniło jakość ich relacji z ludźmi. Stali się bardziej otwarci, śmiali, pewni siebie i co bardzo ważne - uśmiechnięci

 

Do standardowych metod stosowanych w stomatologii estetycznej należą:

 

Licówki są to cienkie płatki  wykonanane z ceramiki (porcelany), cementowane na zewnętrzną "licową" powierzchnię zębów. Dzięki ich zastosowaniu można zmienić kolor, kształt, długość, ustawienie, tak aby przywrocic prawidłową harmonię uśmiechu. Wysoka estetyka uzyskana dzięki licówkom  wiąże z małą inwazyjnością zabiegu, to znaczy, ze ilośc zeszlifowanej tkanki zęba jest niewielka a w niektórych przypadkach nawet nie wymagana.

 

Korony pełnoceramiczne w porównaniu do koron metalowo-ceramicznych charakteryzują się najlepszą estetyką i naturalnością. Wykorzystanie zalet ceramiki(porcelany) gwarantuje świetny efekt wizualny, a zachowanie odpowiedniej przezierności dzięki wyeliminowaniu metalu zapewnia wrażenia nie dające się odróżnić od zębów naturalnych. Olbrzymie znaczenie dla efektu końcowego ma technik dentystyczny, który musi być artystą i posiadać olbrzymie doświadczenie w pracy z ceramiką. To umiejętności technika pozwalają uzyskać najlepsze rezultaty. Dlatego w Artedentyka dobieramy najlepszych specjalistów do współpracy, tak aby efekt dla Pacjenta był zachwycający.

Dr Anita Ruczko współpracuje z najlepszą ceramistką w Polsce Agatą Stankiewicz-Burakowską, specjalizującą się w wysokiej jakości ceramice - licówki, korony pełnoceramiczne, która jako jedyna w Polsce skończyła szkołę ceramistów UCLA (University of California Los Angeles) School of Dentistry - Esthetic Dentistry, Master Dental Ceramist

 

Korektę kształtu zębów  można również przeprowadzić za pomocą nowoczesnych materiałów kompozytowych te które stosujemy  w Artedentyce spełniają najwyższe standardy estetyczne, biozgodności, trwałosci koloru, twardości. Metoda korekty kształtu za pomocą materiałów komopozytowych stosuje się w przypadku zębów ukruszonych, zniszczonych, startych. Pozwala odzyskać utracony, naturalny wygląd zachowując odpowiednie proporcje.

Wybielanie zębów jest powszechnie znanym środkiem stomatologii estetycznej, który przeprowadzony przez lekarza gwarantuje bardzo dobry efekt. Bielsze zęby większają pewność siebie dzięki podkreśleniu wyrazistości uśmiechu. W Artedentyce stosujemy certyfikowany system wybielania Philips zoom, jest to metoda bezpieczna i skuteczna.

 

Skaling to zabieg usuwania kamienia nazębnego gromadzącego się w miejscach trudniej dostępnych szczotką do zębów lub przeoczanych podczas mycia. Kamień jest zmineralizowana płytką nazębną, osadza się często w okolicy dolnych siekaczy, oraz pierwszych zębów trzonowych na górze, jak tez w kieszeniach dziąsłowych u pacjentów z chorobami przyzębia. Nadmiar kamienia nazębnego sprzyja intensywnemu namnażaniu bakterii dzięki korzystnemu dla bakterii środowiska i może prowadzić do  i próchnicy i parodontopatii. Do skalingu używamy urządzenia zwanego skalerem. W naszej klinice dbając o najwyższe standardy urzywamy skalera dźwiękowego KAVO Sonicflex, jest on delikatny, skuteczny i nie powoduje uszkodzeń szkliwa. Za jego pomocą jesteśmy w stanie skutecznie usunąć złogi z powierzchni zębów.

Piaskowanie polega na pozbyciu się osadów nazębnych oraz przebarwień z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia - piaskarki ktora wraz z wodą i specjalistycznym "piaskiem" KAVO PEARL jest rozpylana na powierzchnię zębów oczyszczając je. Piaskarka pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca i usunąć osad i przebarwienia.

Skaling i piaskowanie jest zabiegiem profilaktycznym a wykonywany  co pół roku w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko chorób przyzęba pozwalając cieszyć się zdrowym i estetycznym wyglądem. Jest to też zabieg bardzo ważny u Pacjentów z chorobami przyzębia, a wykonywany regularnie znacząco zmniejsza stany zapalne dziąseł.

 

Perfekcyjny uśmiech ? Oczywiście, jednak wymaga dokładnego procesu tworzenia.  

dr Anita Ruczko należy do grona stomatologów - artystów, którzy potrafią tak prowadzić proces projektowania uśmiechu - aby uzyskać jak najlepsze wizualne efekty z zachowaniem najwyższych standardów pracy stomatologa - lekarza.