Zabieg Higieny Warszawa

Zabiegi higieniczne

Wykonujemy profesjonalne zabiegi z zakresu higienizacji zębów: skaling, piaskowanie i lakierowanie zębów.

Higienizacja jamy ustnej to szereg zabiegów mających na celu utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia jamy ustnej, do których zaliczają się skaling i piaskowanie oraz fluoryzacja. Profesjonalna higienizacja powinna być wykonywana w gabinecie stomatologicznym przez wykwalifikowaną higienistkę lub lekarza stomatologa. Nasza klinika mieszcząca się w Warszawie, na Ursynowie - zaprasza na profesjonalne zabiegi higienizacji i oczyszczania jamy ustnej.

Skaling i piaskowanie – metody usuwania kamienia i osadu nazębnego

Aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, należy nie tylko odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej, ale również regularnie odbywać wizyty kontrolne u stomatologa. Kamień i osad nazębny jest powszechnym problemem, dotyczącym także osoby dbające o higienę jamy ustnej. Podczas przeglądu stomatologicznego, lekarz stomatolog ocenia stan zębów pacjenta i systematycznie kieruje go na zabieg higienizacji, w celu usunięcia kamienia i osadu nazębnego.

Profilaktycznie zaleca się wykonywanie zabiegu higienizacji 1-2 razy w roku.

Kamień nazębny to twardy osad o ciemnym zabarwieniu, który powstaje w wyniku zmineralizowania się płytki nazębnej. Nieusuwany prowadzi do rozwoju stanów zapalnych w jamie ustnej, wynikających z gromadzenia się bakterii na powierzchni zębów. Narastający kamień nazębny jest przyczyną poważnych chorób dziąseł i zębów. Osad powstaje najczęściej w wyniku nieodpowiedniej higieny jamy ustnej, palenia papierów oraz picia zbyt dużych ilości kawy i herbaty.

Usunięcie kamienia i osadu nazębnego jest możliwe, dzięki zabiegom, takim jak skaling i piaskowanie. Skaling polega na usuwaniu kamienia nazębnego z zębów przy użyciu mechanicznych skalerów stomatologicznych, natomiast piaskowanie to zabieg, podczas którego usuwa się płytkę nazębną i różnego rodzaju osady oraz przebarwienia za pomocą piaskarki.

Zabieg higienizacji jest najbardziej skuteczny przy połączeniu dwóch zabiegów:

- skaling

- piaskowanie

 

 

Skaling jest zabiegiem bezbolesnym, polegającym na usunięciu twardych złogów nazębnych. Wykonuje się go za pomocą skalera ultradźwiękowego. Ultradźwięki wraz z wodą niszczą cząsteczki złogów, doprowadzając do ich pęknięcia i odrywania od powierzchni zębów. Następnie oczyszczone zęby zostają wypolerowane, dzięki czemu powierzchnia staje się gładka i zabezpieczona przed ponownym osadzaniem się kamienia.Po wykonaniu skalingu, pacjent może odczuwać chwilową nadwrażliwość zębów.

 

Piaskowanie to bezpieczny i bezbolesny zabieg. Wykonuje się go przy użyciu piaskarki, czyli urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby. W jego trakcie usunięte zostają przede wszystkim osady oraz przebarwienia z powierzchni zębów. Piaskowanie nie usuwa kamienia nazębnego, dlatego stanowi idealne uzupełnienie skalingu.

Problem osadu nazębnego dotyczy przede wszystkim osób palących, pijących duże ilości kawy i mocnej herbaty oraz osób noszących aparat ortodontyczny. Po wykonanym zabiegu piaskowania zęby nabierają blasku, sprawiają wrażenie bielszych i lśniących. W trakcie zabiegu piaskowania wykorzystuje się piaskarkę, za pomocą której rozpyla się w jamie ustnej pacjenta drobny proszek z odpowiednią ilością wody. Podczas zabiegu piasek odsysany jest za pomocą ssaka z ust pacjenta. Piaskarka pozwala dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc w jamie ustnej, jak szczeliny międzyzębowe, dzięki czemu zabieg jest bardzo precyzyjny.

 

Korzyści wynikające z regularnego wykonywania zabiegów higienizacji:

- zdrowe i moce zęby

- brak stanów zapalnych dziąseł

- brak krwawienia i nieświeżego oddechu w ustach

- zapobieganie paradontozie