Zabieg Higieny Warszawa

 Profesjonalne zabiegi higieniczne

Wykonujemy profesjonalne zabiegi z zakresu higienizacji zębów: skaling, piaskowanie i polerowanie zębów z wykorzystaniem najlepszych urzadzeń: Soniflex- skaler dźwiękowy, delikatniejszy od powszechnie stosowanych skalerów ultradźwiękowych, opraz piaskarkę Prophyflex, oba urządzenia najwyższej klasy, amerykańskiej firmy kavo.

Kamień i osad nazębny jest powszechnym problemem, dotyczącym także osób dbających o higienę jamy ustnej.

Higienizacja jamy ustnej to czynność mającą na celu usunięcie złogów nazębnych najczęściej z trudnodostępnych dla pacjenta miejsc, które są zazwyczaj pomijane w trakcie szczotkowania. Prawidłowa higiena pozwala zachować zdrowe środowisko jamy ustnej będąc profilaktyką stanu uzębienia i dziąseł zapobiegając próchnicy i stanom zapalnym przyzębia. Profesjonalna higienizacja powinna być wykonywana w gabinecie stomatologicznym przez wykwalifikowaną higienistkę lub lekarza dentystę.

Kamień nazębny to twardy osad o jasnym zabarwieniu, który powstaje w wyniku zmineralizowania się płytki nazębnej. Nieusuwany prowadzi do rozwoju stanów zapalnych w jamie ustnej, wynikających z gromadzenia się bakterii na powierzchni zębów. Narastający kamień nazębny jest przyczyną poważnych chorób dziąseł i zębów. Kamień powstaje najczęściej w wyniku nieodpowiedniej higieny jamy ustnej.

Osad jest to zwykle ciemny nalot na powierzchni zębów, który może być następstwem palenia tytoniu, picia kawy, herbaty, czerwonego wina oraz stosowania niektórych płynów do płukania jamy ustnej - jako codziennego zabiegu po szczotkowaniu.

 

Skaling jest zabiegiem bezbolesnym, polegającym na usunięciu twardych złogów nazębnych. Wykonuje się go za pomocą skalera dźwiękowego Soniflex kavo.Wibracje skalera wraz z wodą rokruszają przyklejoną do zębów warstwę złogów, doprowadzając do ich odrywania od powierzchni zębów. Dziąsła, które zwykle sa uciśnięte przez kamień mogą być po zabiegu podrażnione, ale bardzo szybko ulegają wygojeniu, co znosi tendencję do krwawienia podczas mycia zębów.

 

Piaskowanie to bezpieczny i bezbolesny zabieg. W Artedentyce wykonujemy  go przy użyciu wysokiej klasy piaskarki Prophyflex Kavo, oraz piasku Kavo Pearl (najwyższej jakości piasek, ktorego ziarna maja regularny kształt, dzięki któremu szkliwo zębów podczas piaskowania nie staje się matowe).Urządzenie do piskowania rozpyla piasek pomieszany z wodą docierając do najtrudniej dostępnych miejsc oczysczając je. Piaskowanie nie usuwa kamienia nazębnego, dlatego stanowi idealne uzupełnienie skalingu.

Polerowanie jest to kolejny etap profesjonalnego zabiegu higieny polega na wykorzystaniu specjalnych gumek, szczoteczek  i preparatów od idealnego wygładzenia powierzchni zębów. Czasami w tej fazie czyszczenia zębów wpolerowuje się specjalne preparaty remineralizujące szkliwo, dzięki którym wzmacniamy jego strukturę.

 

Korzyści wynikające z regularnego wykonywania zabiegów higienizacji:

- brak próchnicy

- brak stanów zapalnych i krwawienia dziąseł

- brak nieświeżego oddechu w ustach

Zapraszamy do Artedentyki na zabiegi higienizacyjne wykonywane przez bardzo doświadczoną higienistkę, która dobierze Państwu indywidualne rozwiązania dla polepszenia codziennej higieny jamy ustnej.

Zalecamy również wykonywanie zabiegów skaling, pisakowanie, polerowanie raz na pol roku. dla Pacjentów ze zdiagnozowana chorobą przyzębia nawet co 3-4 miesące.