Active Aligner  - Niewidoczne Nakładki

Active Aligner - Przeźroczyste Nakładki Prostujące Zęby !
Dla każdego z nas, kto szuka najlepszego i wygodnego (komfortowego) Aparatu Ortodontycznego.

Uśmiech jest naszą wizytówką we współczesnym świecie. Stomatologia już nie tylko stała się bezbolesna dzięki szybkiemu postępowi w rozwoju technologii, urządzeń i materiałów ( przypominamy, że Artedentyka zgodnie z obietnicą marki - zawsze stosuje najlepsze, najnowocześniejsze materiały i technolohgie - właśnie po to - aby nigdy nikogo nic nie musiało boleć, oraz tak aby uzyskać najlepsze efekty zarówno estetyczne, funkcjonalne). Stomatologia stała się także wygodna i komfortowa dla naszych wspaniałych Pacjentów. 
Przez ostatnie lata szukaliśmy najlepszych sposobów na komfortowe, bezbolesne, skuteczne i szybsze w działaniu procesy w zakresie Ortodoncji, takie, które spełnią rygorystyczne wymagania standardów jakości dr Ruczko. Nowość i innowacja jest zaakceptowana tylko wtedy, gdy bezsprzecznie udowodni swoją efektywność - skuteczność.

Ortodoncja 21 wieku wykorzystuje zaawansowane narzędzia technologiczne  obrazowania i druku 3D.
W przeszłości do procesu "prostowania" zębów niezbędne było noszenie aparatów stałych z wykorzystaniem zamków przyklejanych do zębów, metalowych łuków, gumek itd. Te metody wymagają  kilkuletniego procesu leczenia, zwasze jest to kłopotliwe w związku z estetyką, utrudnioną higieną jamy ustnej, czasem noszenia i brakiem komfortu w trakcie użytkowania. Wielu Pacjentów kliniki zgłaszało się z problemami funkcjonalności - czyli tego jak proces prostowania zębów wpływa na funkcjonowanie całej jamy ustnej. 

Teraz wygląda to zupełnie inaczej! Doświadczenie, wiedza i intuicja dr Anity Ruczko zweryfikowała najskuteczniejsze  współczesne metody leczenia ortodontycznego a wykorzytanie wysoko wyspecjalizowanej technologii wraz ze specjalnym oprogramowaniem, pozwala nam zaplanować całość leczenia ortodontycznego - określić jego czas, koszt i końcowy efekt. Przedstawiona Pacjentowi wizualizacja w postaci animacji pokazuje jak bedą przesuwać się jego zęby w trakcie leczenia i jak będzie wyglądał efekt końcowy.

 

 

Active Aligner warto stosować u pacjentów:

 • z wadą estetyczną i funkcjonalną
 • którzy nie chcą aparatów stałych
 • którym zależy na szybszym procesie leczenia
 • dla których kwestia estetyki w trakcie noszenia jest kluczowaKorzyści dla pacjentów :

Szybki efekt

Zdrowy proces leczenia (higiena, pełna kontrola powierzchni zębów)

Nieobciążający proces leczenia (możliwość zdejmowania aparatu, możliwość jedzenia co się chce i kiedy się chce)

Po szczegóły dotyczące nakładek - zapraszamy do kontaktu z Kliniką

Bezpieczeństwo metody

Poprzez wykorzystanie skanowania 3D i wysokospecjalistycznego oprogramowania ortodontycznego w procesie planowania leczenia uwzględnione są wszystkie biomechaniczne parametry ruchu zębów

Przez cały proces leczenia zachowana jest pełna kontrola stanu szkliwa jak również ograniczone jest ryzyko resorpcji korzeni

Szybkość i wygoda dla pacjenta.

W przeciwieństwie do aparatu stałego W większości przypadków efekty leczenia osiągane są w czasie 0d 6 do 16 tygodni

Dzięki możliwości zdejmowania aparatu pacjenci zachowują swobodę zdjęcia aparatu wtedy kiedy chcą lub potrzebują (spotkania, posiłki, zabawa, higiena, itd.)

jak również minimalizowany jest czas wymagany na higienę jamy ustnej (normalna higiena)

W zależności od stopnia skomplikowania wady estetycznej w przednim odcinku u danego pacjenta, realizujemy jedną z dwóch metod modelowania perfekcyjnego łuku lub modyfikujemy ją w zależności od potrzeby.

W zakres usługi Active Aligner wchodzi:

 • Merytoryczne wsparcie lekarza w celu zapewnienia bezpiecznego i prawidłowego przebiegu procesu leczenia:
 • Cyfrowe skanowanie 3D stanu uzębienia
 • Cyfrowa analiza stanu uzębienia oraz projektowanie przebiegu leczenia w wysokospecjalistycznym oprogramowaniu ortodontycznym
 • Przygotowanie propozycji planu leczenia w formie: a.a. dokumentu (tekst + obrazy+ tabele wartości ruchów dla każdego zęba) opisującego procedury do wykonania na każdej wizycie pacjenta oraz a.b. wizualizacji 3D stanu uzębienia „przed” i „po” leczeniu
 • Produkcja zdejmowanych aparatów ACTIVE ALIGNER na łukach zębowych w docelowym stanie uzębienia (wydrukowanych w technologii 3D)
 • Produkcja Zestawów płytek Clear Active Aligner na wydrukach 3D kolejnych etapów leczenia
 • Konsultacje ortodontyczne w razie potrzeby