Active Aligner  - Niewidoczne Nakładki

Active Aligner - Przeźroczyste Nakładki Prostujące Zęby !
Dla każdego z nas, kto szuka najlepszego i wygodnego (komfortowego) Aparatu Ortodontycznego.

Uśmiech jest naszą wizytówką we współczesnym świecie. Stomatologia już nie tylko stała się bezbolesna dzięki szybkiemu postępowi w rozwoju technologii, narzędzi i preparatów ( przypominamy, że Artedentyka zgodnie z obietnicą marki - zawsze stosuje najlepsze, najnowocześniejsze materiały i sprzęt - właśnie po to - aby nigdy nikogo nic nie musiało boleć ). Stomatologia stała się także wygodna i komfortowa dla naszych wspaniałych Pacjentów. 
Przez ostatnie lata szukaliśmy najlepszych sposobów na komfortowe i bezbolesne procesy w zakresie Ortodoncji, ale tylko takie, które spełnią rygorystyczne wymagania standardów jakości dr Ruczko. Nowość i innowacja jest zaakceptowana tylko wtedy, gdy bezsprzecznie udowodni swoją efektywność - skuteczność. Ortodoncja 21 wieku wykorzystuje zaawansowane narzędzia technologiczne 3D oraz obrazowania 360 stopni. 
W przyszłości do procesu prostowania zębów niezbędne było noszenie metalowych zamków, które nie oddziaływały w 100% na cały ząb oraz nie mogły być zaprojektowane tak, aby każdy ząb mógł wpływać/oddziaływać w procesie leczenia na sąsiednie zęby. Dlatego ilość komplikacji i wyzwań była dość spora. Wielu Pacjentów kliniki zgłaszało się z problemami funkcjonalności - czyli tego jak proces prostowania zębów wpływa na funkcjonowanie całej żuchwy w przyszłości. 

Nie było technologii, która mogła by to przewidzieć - innej niż doświadczenie, wiedza i intuicja lekarza. Anita Ruczko zweryikowała i stosuje w klinice Artedentyka najnowocześniejsze technologie, które pozwalają nam symulować i przewidywać cały proces leczenia Ortodontyczengo z wyprzedzeniem ! 

Dzięki połączeniu dwóch obszarów - ogromnego doświadczenia najlepszych lekarzy specjalisujących się w Ortodoncji z  najlepszą na rynku technologią obrazania i tworzenia nakładek ortodontycznych.

Active Aligner warto stosować u pacjentów:

 • z wadą estetyczną w odcinku przednim „od kła do kła”
 • którzy nie chcą aparatów stałych
 • z podatnością na próchnicę („słabe zęby”)
 • z problemami periodontologicznymiKorzyści dla pacjentów :

Szybki efekt

Zdrowy proces leczenia (higiena, pełna kontrola powierzchni zębów)

Nieobciążający proces leczenia (możliwość zdejmowania aparatu, możliwość jedzenia co się chce i kiedy się chce)

Po szczegóły dotyczące nakładek - zapraszamy do kontaktu z Kliniką

Bezpieczeństwo metody

Poprzez wykorzystanie skanowania 3D i wysokospecjalistycznego oprogramowania ortodontycznego w procesie planowania leczenia uwzględnione są wszystkie biomechaniczne parametry ruchu zębów

Przez cały proces leczenia zachowana jest pełna kontrola stanu szkliwa jak również ograniczone jest ryzyko resorpcji korzeni

Szybkość i wygoda dla pacjenta.

W przeciwieństwie do aparatu stałego W większości przypadków efekty leczenia osiągane są w czasie 0d 6 do 16 tygodni

Dzięki możliwości zdejmowania aparatu pacjenci zachowują swobodę zdjęcia aparatu wtedy kiedy chcą lub potrzebują (spotkania, posiłki, zabawa, higiena, itd.)

jak również minimalizowany jest czas wymagany na higienę jamy ustnej (normalna higiena)

W zależności od stopnia skomplikowania wady estetycznej w przednim odcinku u danego pacjenta, realizujemy jedną z dwóch metod modelowania perfekcyjnego łuku lub modyfikujemy ją w zależności od potrzeby.

W zakres usługi Active Aligner wchodzi:

 • Merytoryczne wsparcie lekarza w celu zapewnienia bezpiecznego i prawidłowego przebiegu procesu leczenia:
 • Cyfrowe skanowanie 3D stanu uzębienia
 • Cyfrowa analiza stanu uzębienia oraz projektowanie przebiegu leczenia w wysokospecjalistycznym oprogramowaniu ortodontycznym
 • Przygotowanie propozycji planu leczenia w formie: a.a. dokumentu (tekst + obrazy+ tabele wartości ruchów dla każdego zęba) opisującego procedury do wykonania na każdej wizycie pacjenta oraz a.b. wizualizacji 3D stanu uzębienia „przed” i „po” leczeniu
 • Produkcja zdejmowanych aparatów ACTIVE ALIGNER na łukach zębowych w docelowym stanie uzębienia (wydrukowanych w technologii 3D)
 • Produkcja Zestawów płytek Clear Active Aligner na wydrukach 3D kolejnych etapów leczenia
 • Konsultacje ortodontyczne w razie potrzeby