Active Aligner  - Niewidoczne Nakładki

Active Aligner - Przeźroczyste Nakładki Prostujące Zęby !
Dla każdego z nas, kto szuka najlepszego i wygodnego (komfortowego) Aparatu Ortodontycznego.

Active Aligner - Przezroczyste Nakładki Prostujące Zęby
Stworzone z myślą o każdym, kto szuka najlepszego, wygodnego i komfortowego aparatu ortodontycznego.
Stomatologia już nie tylko stała się bezbolesna
Dzięki szybkiemu postępowi i rozwoju technologii, urządzeń oraz materiałów, stomatologia stała się już nie tylko bezbolesna,  ale także  i komfortowa dla Pacjentów.
Przez ostatnie lata szukaliśmy najlepszych sposobów na bezbolesne, skuteczne i szybkie procesy w zakresie ortodoncji, które spełnią rygorystyczne wymagania jakości kliniki Artedentyka i dr Anity Ruczko.


W przeszłości do procesu korygowania wad zgryzu i ustawiania zębów w łuku konieczne było stosowanie  aparatów stałych  z zamkami przyklejanymi do zębów, metalowymi łukami, gumkami, itd. Ta metoda wymaga jednak kilkuletniego procesu leczenia i często sprawia Pacjentom kłopoty ze względu na estetykę, czy utrudnioną higienę jamy ustnej, co powoduje brak komfortu w trakcie leczenia. Wielu Pacjentów zgłaszało się również do kliniki Artedentyka z problemami funkcjonalności - czyli tego, jak proces prostowania zębów wpływa na funkcjonowanie całej jamy ustnej.

Ortodoncja XXI wieku wykorzystuje jednak zaawansowane narzędzia technologiczne obrazowania i druku 3D.
Doświadczenie, wiedza i intuicja dr Anity Ruczko zweryfikowały najskuteczniejsze współczesne metody leczenia ortodontycznego, a wykorzystanie wysoko wyspecjalizowanej technologii wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, pozwala nam obecnie od samego początku zaplanować całość leczenia ortodontycznego - określić jego czas, koszt i końcowy efekt. Przedstawiona Pacjentowi wizualizacja w postaci animacji pokazuje, jak będą przesuwać się Jego zęby w trakcie leczenia i jak będzie wyglądał efekt końcowy.

Active Aligner warto stosować u pacjentów:

 • zmagają się z wadą estetyczną i funkcjonalną
 • nie chcą stosować leczenia z wykorzystaniem aparatów stałych
 • chcieliby uzyskać efekt szybko
 • cenią sobie kwestię estetyki w trakcie procesu leczenia
 • poszukują nieuciążliwego rozwiązania problemów ortodontycznych

 

Po szczegóły dotyczące nakładek - zapraszamy do kontaktu z Kliniką.

 

Bezpieczeństwo metody

Dzięki wykorzystaniu skanowania 3D i wysokospecjalistycznego oprogramowania ortodontycznego, w procesie planowania leczenia uwzględnione są wszystkie biomechaniczne parametry ruchu zębów.

W całym procesie leczenia zachowana jest pełna kontrola stanu szkliwa, jak również ograniczone jest ryzyko resorpcji korzeni.

 

Szybkość i wygoda dla pacjenta.

W przeciwieństwie do aparatu stałego, w większości przypadków efekty leczenia osiągane są w czasie od 6 do 16 tygodni.
Dzięki możliwości zdejmowania aparatu, Pacjenci zachowują swobodę i mogą lepiej zadbać o higienę jamy ustnej.

W zależności od stopnia skomplikowania wady estetycznej w przednim odcinku, realizujemy jedną z dwóch metod modelowania perfekcyjnego łuku lub modyfikujemy ją w zależności od potrzeby.

 

W zakres usługi Active Aligner wchodzi:

 • merytoryczne wsparcie lekarza
 • cyfrowe skanowanie 3D jamy ustnej
 • cyfrowa analiza stanu uzębienia oraz projektowanie przebiegu leczenia z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego oprogramowania
 • przygotowanie propozycji planu leczenia w formie: dokumentu (tekst + obrazy + tabele wartości ruchów dla każdego zęba) opisującego procedury do wykonania na każdej wizycie oraz wizualizacji 3D stanu uzębienia „przed” i „po” leczeniu
 • produkcja zdejmowanych aparatów ACTIVE ALIGNER na łukach zębowych w docelowym stanie uzębienia (wydrukowanych w technologii 3D)
 • produkcja zestawów płytek Clear Active Aligner na wydrukach 3D w kolejnych etapach leczenia
 • konsultacje ortodontyczne w razie potrzeby

 

By uzyskać szczegółowe informacje dotyczące nakładek Active Aligner, zapraszamy do kontaktu.