Implanty Zębowe Warszawa

Zaufaj doświadczeniu i najwyższej jakości ! 

Filozofią kliniki ARTEDENTYKA jest dbać o najwyższy komfort i zadowolenie Pacjentów - co ma bezpośrednie odzwierciedlenie we wszystkich pozytywnych rekomendacjach i opiniach. 

 

Jak wybrać właściwie klinikę do zabiegu implantologii ? 

ARTEDENTYKA spełni najbardziej wygórowane oczekiwania. 

 

Wykorzystywane w naszej klinice implanty Astra Dentsply, są jednymi z najbardziej znanych na świecie oraz jednymi z największą ilością badań klinicznych, poparte wiedzą i wieloletnim doświadczeniem wykwalifikowanego implantologa stanowia najbezpieczniejsze rozwiązanie dla naszych Pacjentów.

Czym są implanty zębowe, jakie są ich zalety, kiedy można je wszczepiać ?

 

Implanty stomatologiczne są wykonane z biozgodnego tytanu stanowią one rozwiązanie zastępujące naturalny korzeń zęba. Implant jest wprowadzany w kość szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego zęba zastępując jego korzeń.  Stanowią one obecnie najlepszy sposób uzupełnienia brakującego ząba, a dzieki zamocowanej na nim koronie uzyskujemy rozwiązanie do złudzenia przypominające naturalny ząb. Korona w trakcie żucia, przenosząc siły na implant i otaczającą kość, tworzy fizjologiczne obciążenie niezbędne do utrzymania prawidłowego jej stanu zapobiegając atrofii.

W zależności od liczby wszczepianych implantów mogą zostać wykorzystane do rekonstrukcji pojedynczego zęba jak i całego łuku. Przedstawianie możliwości odbudowy protetycznej opartej na implancie (implantoprotetyka) wymaga indywidualnego planu leczenia poprzedzonego diagnostyką radiologiczną CBTC (tomografia)

 

implant - tytanowy wszczep umieszczany w tkance kostnej szczęki lub żuchwy, pełni rolę stabilnego filaru

łącznik - przykręcany do implantu element łączący go z koroną lub mostem, bądź w sytuacji mocowania protezy:

lokator- pozwala zna zamocowanie protezy do implantów

belka  - jest przykręcanym elementem na którym odtwarzone są zęby, w tym przypadku jest to stałe nie wyjmowane rozwiązanie protetyczne

Implant zęba wykorzystuje się do odbudowy jednego braku zakładając na niego koronę protetyczną. Natomiast przy wszczepieniu paru implantów zębowych można wykonać kilka pojedynczych koron protetycznych lub most. W przypadku bezzębia, czyli całkowitego braku wszystkich zębów implantologia posiada w  rozwiązanie w postaci uzupełnienia niewyjmowanego - mostu protetycznego bądź bardzo dobrze utrzymywanej protezy całkowitej. Mówiąc prościej dzięki implantom można odbudować zarówno brak pojedynczego zęba jak i wszystkich zębów.

 

Powodów dla których implanty dentystyczne są oceniane jako najlepsza alternatywa dla utraconych zębów jest wiele, główną i niepodważalną zaletą jest ich niemal dożywotnia trwałość i niezawodność. Wysoka estetyka dzięki naturalnie wyglądającemu spasowaniu korony z dziąsłem, której barwę jak i kształt z dużą dokładnością dostosowuje się do otaczających, naturalnych zębów.

Dodatkowo dzięki prawidłowemu obciążeniu kości przez implant nie dochodzi do jej zaniku, tak jak może to mieć miejsce w przypadku stosowania zwykłych uzupełnień protetycznych. Po usunięciu zęba dochodzi w pierwszej fazie do wypełnienia zębodołu nową kością, w późniejszym jednak etapie do jej zaniku. Kość w miejscu utraconego zęba zanika zarówno na wysokość jak i na szerokość. Zęby sąsiadujące z brakiem pochylają się i przesuwają, a niepodparte zęby przeciwstawne wysuwają się co powoduje zmiany w zwarciu i zwiększenie działających na nie sił oraz tworzenie kieszeni dziąsłowych i kostnych doprowadzając do sytuacji w której konieczne będzie jego usunięcie. Bezzębna kość po latach  zanikna, co może wpłynąć na trudność w wykonaiu implantacji.

W przypadku zaników kości szczęki przeprowadzamy zabiegi odbudowy kości, np podniesienie zatoki szczękowej. Może się ono odbyć jednoczasowo, tzn odbudowa wraz ze wszczepieniem implantu, czasami jednak jest konieczność przeprowadzenia zabiegu dwuetapowo, najpierw odbudowa kości później zabieg wszczepienia implantu.