Implanty Zębowe Warszawa

Zaufaj doświadczeniu i najwyższej jakości ! 

Filozofią kliniki ARTEDENTYKA jest dbać o najwyższy komfort i zadowolenie Pacjentów - co ma bezpośrednie odzwierciedlenie we wszystkich pozytywnych rekomendacjach i opiniach. 

 

Jak wybrać właściwie klinikę do zabiegu implantologii ? 

ARTEDENTYKA spełni najbardziej wygórowane oczekiwania. 

 

Wykorzystywany w naszej klinice światowej klasy sprzęt i najwyższej jakości materiały poparte są wiedzą i wieloletnim doświadczeniem wykwalifikowanego implantologa. Czym są implanty zębów, jakie są ich zalety, kiedy można je wszczepiać ?

 

Implanty stomatologiczne są wykonanymi z biozgodnego tytanu sztucznymi korzeniami, które pełnią taką samą funkcję jak naturalne. Implant jest wprowadzany w kość szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego zęba zastępując jego korzeń, za pomocą specjalistycznego silnika implantologicznego. Jako następstwo wielu ich zalet stanowią one obecnie najlepszy sposób leczenia. Utrzymują one koronę zęba przenosząc siły powstające w trakcie żucia na otaczającą je kość, wskutek czego powstaje fizjologiczne obciążenie niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu kości, zapobiegnięcia jej atrofii.

W zależności od liczby wszczepianych implantów mogą zostać wykorzystane do rekonstrukcji pojedynczego zęba jak i całego łuku. Przedstawianie możliwości odbudowy protetycznej opartej na implancie (implantoprotetyka) wymaga klarownego wyjaśnienia jej składu, mianowicie:

 

implant - tytanowy wszczep umieszczany w tkance kostnej szczęki lub żuchwy, pełni rolę stabilnego filaru

łącznik - przykręcany do implantu element łączący go z koroną lub mostem, bądź w sytuacji mocowania protezy:

lokator, kulka, belka Doldera - przykręcana część spajająca implant z protezą

część protetyczna - korona, most bądź proteza zębowa

Implant zęba wykorzystuje się do odbudowy jednego braku zakładając na niego koronę protetyczną. Natomiast przy wszczepieniu paru implantów zębowych można wykonać kilka pojedynczych koron protetycznych lub most. W sprawie bezzębia, czyli całkowitego braku wszystkich zębów implantologia posiada w zanadrzu rozwiązanie w postaci uzupełnienia niewyjmowanego - mostu protetycznego bądź bardzo dobrze utrzymywanej protezy całkowitej. Mówiąc prościej dzięki implantom można odbudować zarówno brak pojedynczego zęba jak i wszystkich zębów.

 

Powodów dla których implanty dentystyczne są oceniane jako najlepsza alternatywa dla utraconych zębów jest wiele, główną i niepodważalną zaletą jest ich niemal dożywotnia trwałość i niezawodność. Wysoka estetyka dzięki naturalnie wyglądającemu spasowaniu korony z dziąsłem, której barwę jak i kształt z dużą dokładnością dostosowuje się do otaczających, naturalnych zębów. W przeciwieństwie do standardowych koron, mostów czy protez zakładanie implantów nie obliguje do oszlifowania zdrowych zębów, oszczędzając naturalne tkanki.

Dodatkowo dzięki prawidłowemu obciążeniu kości przez implant nie dochodzi do jej zaniku, tak jak może to mieć miejsce w przypadku stosowania zwykłych uzupełnień protetycznych. Po usunięciu zęba dochodzi w pierwszej fazie do wypełnienia zębodołu nową kością, w późniejszym jednak etapie z powodu braku obciążenia do jej zaniku. Kość w miejscu utraconego zęba zanika zarówno na wysokość jak i na szerokość. Zęby sąsiadujące z brakiem pochylają się i przesuwają, a niepodparte zęby przeciwstawne wysuwają się co powoduje zmiany w zwarciu i zwiększenie działających na nie sił oraz tworzenie kieszonek kostnych pod pochylonym zębem sąsiadującym doprowadzając do jego rozchwiania i wypadnięcia. Nieobciążana kość po kilku latach może zaniknąć do tego stopnia, że pojawią się kłopoty z utrzymaniem protezy. Wybierając rozwiązanie protezy opartej na implantach uzyskujemy znacznie zdrowszy i nieporównywalnie trwalszy efekt bez ryzyka utraty innych zębów.